Проект МОН з модернізації навчальних програм

21 трав. 2016
МОН запрошує експертів, педагогів, освітян до участі в проекті з розвантаження та модернізації навчальних програм для 1-4 класів

Міносвіти запрошує експертів, педагогів, освітян до участі в проекті з розвантаження та модернізації навчальних програм для 1-4 класів для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки України.

Як зазначається в повідомленні, реагуючи на численні звернення вчителів і батьків, Міністерство освіти починає перегляд програм з початкової школи. Мета – доопрацювати програми з урахуванням вікових особливостей дітей, викликів сьогодення і потреб майбутнього.

У найближчі місяці мають бути осучаснені та розвантажені насамперед програми для 1-4 класів для загальноосвітніх закладів з українською мовою навчання. За ними — програми 9 класу, для якого в наступному році мають друкуватися нові підручники.

Зміни до програм мають бути схвалені до серпневих конференцій, щоб впровадження оновленого змісту позитивно позначилося на учнях в новому навчальному році.

Міносвіти пропонує публічний механізм оновлення програм. До участі запрошуються вчителі-практики, вчителі-новатори, методисти початкової освіти, спеціалісти з базових компетенцій, освітні експерти, психологи, лікарі-педіатри, розробники онлайн-курсів та авторських програм.

«Ми ставимо комплексне завдання: не забрати «щось зайве з програм», а за чіткими критеріями прибрати дублювання між предметами, а також інтегрувати в зміст існуючих базових предметів такі сучасні компетенції як цифрова, підприємницька, громадянська, комунікаційна грамотність», — йдеться у повідомленні МОН.

«Якщо ви володієте відповідною освітою, експертизою, розробками чи напрацюваннями, маєте практичний досвід написання навчальних програм і методичних рекомендацій, готові ділитися своїми знаннями – ми запрошуємо вас долучитися до роботи в робочих групах», — підкреслюється у повідомленні.

ЗАПОВНИТИ ОНЛАЙН-ЗАЯВКУ