Міносвіти просить зберегти позашкільну освіту

20 бер. 2014
Окремі органи місцевого самоврядування приймають рішення щодо скорочення видатків на освіту

Міністерство освіти і науки стурбоване рішеннями окремих органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади щодо закриття позашкільних навчальних закладів, а також зменшенням годин на гурткову роботу в зв’язку із скороченням видатків місцевих бюджетів. Про це йдеться у листі міністра Сергія Квіта, що адресоване керівникам регіонів України.

У міністерстві зазначають, що така ситуація є неприпустимою з огляду на чинне законодавство та загрожує руйнуванням сформованої системи державної підтримки творчого, інтелектуального та наукового потенціалу України.

"Поспішність і необґрунтованість рішень щодо скорочення мережі позашкільних закладів може призвести до виникнення негативних соціально-економічних наслідків в регіонах: підвищення рівня дитячої злочинності та правопорушень; розповсюдження явища бездоглядності дітей та підлітків; збільшення проявів асоціальної поведінки дітей в наслідок незайнятості у позанавчальний час; збільшення безробіття серед молодих педагогів", - йдеться у листі.

Також у міністерстві наголошують, що крім освітньої, виховної функції, позашкільні заклади виконують важливу соціальну функцію, забезпечуючи проведення змістовного дозвілля дітей у вільний від навчання час.

"Враховуючи зазначене, в умовах обмеженого фінансування галузі освіти просимо забезпечити збереження в регіонах діючої мережі позашкільних закладів та годин гурткової роботи", - йдеться у листі міністра освіти і науки Сергія Квіта до керівників областей.