Заборону на заповнення вакансій у вишах скасовано

23 квіт. 2014
В освітній профспілці чекають від уряду аналогічних дій по відношенню до інших закладів системи освіти

Кабінет Міністрів України скасував заборону на заповнення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III і IV рівня акредитації, яку було введенопостановою № 65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету". Про це повідомили в ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Відповідні зміни внесено постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 № 99, яка набрала чинності з 17 квітня 2014 року.

Разом з тим, Профспілка працівників освіти і науки України закликає зняти заборону на заповнення вакансій також в інших закладах системи освіти, зокрема, в середніх та професійно-технічних закладах освіти, вищих-начальних закладах І-ІІ рівнів акредитації тощо.

"Наявність незаповнених вакансій у школах та дитячих садках, наприклад, посад вчителя, вихователя або кухаря, може призвести до порушення прав дітей на безпечні та нешкідливі умови навчання, дезорганізації навчально-виховного процесу, порушення прав педагогічних працівників", - наголосили в профспілці.