Зниження зарплат освітян недопустиме, - Квіт

28 серп. 2014
Внаслідок військових дій та обмеження фінансів й енергоносіїв освіту очікують серйозні випробування

Серед питань, що були порушені міністром освіти і науки під час проведення Колегії МОН були питання надзвичайно низьких заробітних плат освітян та недостатньої наповнюваності шкіл.

«Є школи, які лише формально існують на папері, там немає жодного учня, і ми їх не можемо закрити. У нас дуже велика кількість викладачів у порівнянні з кількістю учнів. За останні роки на третину зменшилася кількість учнів, а кількість педагогів не змінилася», - зазначив Сергій Квіт.

Міністр наголосив, що наразі важливо не допустити погіршення матеріального становища педагогічних працівників чи зменшення рівня заробітної плати, яке маскується певними пропозиціями щодо збільшення погодинного навантаження. Також, за його словами, важливо звільнити педагогів від виконання невластивих їм функцій.

Окрім того, міністр наголосив, що, внаслідок військових дій на Сході та обмеження фінансів й енергоносіїв, країну, в цілому, й освіту, зокрема, очікують серйозні випробування восени і взимку. Належить вирішити проблему економного витрачання коштів, енергетичних та матеріальних ресурсів.