Про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2014/2015 – 2015/2016 навчальних роках

26 жовт. 2014
Наказ МОН № 1181 від 17.10.14 року

№ 1181 від 17 жовтня 2014 року

Про проведення апробації та
моніторингових досліджень якості
навчальної літератури для
загальноосвітніх навчальних закладів
у 2014/2015 - 2015/2016 навчальних роках

Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 781 "Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів", Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 8 травня 2008 року № 401 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2008 року за № 711/15402 та з метою створення умов для оновлення змісту освіти, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів України якісними вітчизняними підручниками наказую:

1. Інститутам післядипломної педагогічної освіти:

1.1. Розпочати у 2014/2015 навчальному році апробацію підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів згідно з додатками 1-3.

1.2. У кожній адміністративно-територіальній одиниці, зазначеній у додатках 1-3, визначити не менше 5 загальноосвітніх навчальних закладів з паралельними класами для проведення апробації підручників різних авторів на одній паралелі та забезпечити їх необхідною кількістю примірників підручників, виданих за кошти державного бюджету та за кошти видавництв.

1.3. Надіслати до 10.01.2015 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти інформацію про учасників апробації за формою згідно з додатком 4.

1.4. Здійснювати постійний контроль за організацією і проведенням апробації навчальної літератури. Систематично обговорювати її результати на засіданнях вчених та методичних рад інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічних рад навчальних закладів.

1.5. Надіслати до 01.06.2016 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти узагальнені результати апробації підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1-3, за формою згідно з додатком 5.

2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) разом з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.):

2.1. Систематично надавати методичну допомогу вчителям, які здійснюють апробацію навчальної літератури.

2.2. Провести у 2015/2016 навчальному році моніторингові дослідження якості підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1-3.

2.3. Поінформувати видавництва щодо узагальнених висновків апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для її доопрацювання.

2.4. Подати на розгляд колегії Міністерства у І кварталі 2017 року результати апробації та моніторингових досліджень якості підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1 - 3.

3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) систематично висвітлювати результати апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури в газеті "Освіта України", фахових науково-методичних журналах та на сайті Міністерства.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П. Б.

Тимчасово виконуюча обов’язки Міністра       І. Р. Совсун