Освіта має задовольняти вимоги суспільства, - Гриневич

20 лют. 2015
Навчальні заклади повинні формувати випускників, які будуть конкурентоспроможними на ринку

Нова система освіти має задовольняти сучасні вимоги суспільства, країни та економіки. На цьому наголосила голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час експертної зустрічі та обговорення нової моделі української школи в рамках законопроекту "Про освіту".

"Наші школи, професійні та вищі навчальні заклади повинні формувати випускників, які будуть конкурентоспроможними на європейському ринку", - наголосила голова парламентського комітету.

За її словами, саме тому, враховуючи ці виклики сучасності, нова модель української школи закладає більшу тривалість навчання (12 років), а також новий зміст середньої освіти.

"Водночас, передбачається нова структури школи, за якою учні мають навчатися в початковій школі 5 років, в основній – 4 роки та 3 роки в профільній школі. Окрім того, профільна школа буде поділена за двома напрямами: академічним й професійним", - зазначила Лілія Гриневич.