Конкурс підручників відбувається з порушеннями

12 бер. 2015
Конкурсна комісія змінила протокол відбору, виключивши з конкурсу деякі оригінал-макети підручників

Оголошення результатів першого етапу конкурсу підручників для учнів 4-х і 7-х класів, що відбулось у режимі онлайн-трансляції в Міністерстві освіти і науки 27 лютого, та протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів містять різні дані щодо переможців першого етапу конкурсу.

Про це свідчить співставлення результатів першого етапу конкурсу, що були оголошені під час прямої трансляції у присутності громадськості та ЗМІ та протоколу засідання комісії, який засвідчує результати конкурсу.

Зокрема, 27 лютого під час трансляції оголошення результатів першого етапу конкурсу, головою комісії Галиною Усатенко було повідомлено, що на конкурс підручників для 4-го класу було подано 99 оригінал-макетів, 81 з яких отримав схвалення експертів і продовжить участь у другому етапі. Участь у конкурсі підручників для 7-го класу взяли 160 оригінал-макетів, 133 з яких мали продовжити участь у конкурсі.

Однак протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, що датований 26 лютого та був оприлюднений на сайті Інституту інноваційних технологій та змісту освіти на початку березня, містить іншу кількість підручників, що схвалені експертами в ході експертизи.

Зокрема, згідно даних протоколу комісії, п’ять підручників для четвертого класу та п’ять для сьомого, незважаючи на оголошення результатів конкурсного відбору секретарем комісії Оленою Дубовик, не включено до переліку підручників, які продовжать участь у конкурсі.

"При зачитанні протоколу секретар конкурсної комісії Олена Дубовик у прямому ефірі оголосила про те, що конкурсна комісія запропонувала надати гриф семи з восьми оригінал-макетів підручника "Математика" для 4-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Однак, до протоколу комісії, що був підписаний напередодні – 26 лютого, включено лише чотири підручника", - прокоментував ситуацію заступник головного редактора видавництва "Підручники і посібники" Сергій Гап'юк.

За його словами, протокол засідання був оприлюднений лише через 10 днів після оголошення результатів.

"Складається враження, що зачитували результати з одного протоколу, а для подальших дій з’явився інший, що не рекомендує надавати гриф деяким виданням", - каже Гап'юк, зазначаючи, що крім підручника з математики для 4-го класу видавництва "Підручники і посібники", з протоколу засідання комісії, незважаючи на оголошення результатів, виключено підручники ще двох видавництв – видавничого дому "Освіта" та видавництва "Грамота".

Також, Сергій Гап'юк підкреслив, що згідно з експертними висновками, які були оприлюднені сьогодні, 11 березня 2015 року, оригінал-макет підручника з математики для 4-го класу їхнього видавництва має п'ятнадцять позитивних відгуків експертів, але, не зважаючи на це, не рекомендований до подальшого конкурсного відбору в підсумковому протоколі.

Повний запис трансляції з оголошення результатів роботи комісії дивіться за такимпосиланням.

Протокол засідання конкурсної комісії з відбору оригінал-макетів підручників дивіться за такимпосиланням.